Tagi-lista stron
-
Wiosenna zbiórka tekstyliów
W dniu 31 marca 2026 r. w Puławach odbędzie się akcja odbioru odpadów tekstylnych i odzieży.
-
Dofinansowanie na budowę przyłączy kanalizacji - nabór wniosków
Prezydent Miasta Puławy ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Puławy na dofinansowanie zadań z zakresu gospodarki wodnej, realizowanych na terenie gminy Miasto Puławy polegających na budowie przyłączy kanalizacji sanitarnej.
-
Polska Stolica Recyklingu - medal dla Puław
Unikatowy medal wykonany w nurcie trash art oraz bon na Elektryczny Las otrzymały Puławy w czasie finałowej gali ogólnopolskiej grywalizacji miast Polska Stolica Recyklingu.
-
Płoszenie ptaków na terenie Skweru Niepodległości
Zarząd Dróg Miejskich w Puławach uprzejmie informuje, że przystąpił do realizacji zadania dot. „Ograniczenia liczebności ptaków na terenie Skweru Niepodległości i przyległych do niego ulic: Al. Królewska i Al. Mała” w Puławach.
-
Sport Kocha Recykling w Puławach
W 2026 roku projekt edukacyjno - ekologiczny „Sport Kocha Recykling” kontynuowany jest w nowej odsłonie. W drugiej edycji Organizacja Odzysku - Europejska Platforma Recyklingu postawiła na edukację poprzez sport i zabawę. Dlatego wydarzenia na halach sportowych w całej Polsce prowadzą nie tylko eksperci, ale także zapaśnik, medalista igrzysk olimpijskich - Damian Janikowski. „Sport kocha recykling” adresowany jest do miłośników różnych dyscyplin sportowych, którym bliski jest zdrowy tryb życia, zgodny z zasadami ochrony środowiska i recyklingu. Wydarzenie inaugurujące drugą edycję akcji odbyło się 29 stycznia w Puławach.
-
Wrzosy za szkło - już w tę sobotę w Puławach!
Jesień to dobry moment, żeby odetchnąć, złapać rytm i... posprzątać. Nie tylko szafy i garaże, ale też półki pełne pustych butelek i słoików, które od miesięcy czekają na swoje „może się jeszcze przyda”. Teraz można się ich pozbyć w słusznym celu – i wrócić do domu z pięknymi wrzosami.
-
Puławy z tytułem „Miasto na 6”
Puławy zostały laureatem nagrody głównej „Miasto na 6” w ogólnopolskim konkursie w ramach projektu edukacyjnego „Eco Studio ELECTRO-SYSTEM”.
-
Zaproszenie na wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą
Zarząd Dróg Miejskich zaprasza wszystkich miłośników przyrody w dniu 20 lipca 2025 r. (niedziela) na otwartą terenową wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą „Ciekawostki przyrodnicze Puławskich parków i skwerów – czyli co rośnie w mieście i dlaczego dobrze o tym wiedzieć? Część I.
-
Leśny buscraft - wycieczka edukacyjno-przyrodnicza
Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody w dniu 22 czerwca 2025 r. (niedziela) na otwartą terenową wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą „Leśny buscraft”.
-
Zaproszenie na piknik Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj