Puławy docenione w ramach Polskiej Stolicy Recyklingu

Medal za udział Puław w programie Polska Stolica Recyklingu
Medal za udział Puław w programie Polska Stolica Recyklingu

Puławy zostały wyróżnione medalem z recyklingu oraz certyfikatem za udział w projekcie Elektryczne Śmieci. W imieniu miasta wyróżnienie odebrała Sylwia Żądełek, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska UM Puławy, w czasie Kongresu Miast i Biznesu. Kaucja-Edukacja- Środowisko.

Polska Stolica Recyklingu to program skierowany dla miast i instytucji, w którym ,,grywalizowało” 190 instytucji z 45 miast. Zadanie miasta polegało na tym, by zachęcić mieszkańców do zbiórki elektrycznych śmieci. „Mieszkańcy Puław mają do dyspozycji czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz darmowe odbiory dużych elektroodpadów z domów i firm. W tej edycji tytuł i statuetkę Polskiej Stolicy Recyklingu wywalczyła Biała Podlaska, ale gratuluję również Puławom i ich mieszkańcom. Cieszę się, że świadomość mieszkańców w kontekście selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci stale rośnie, czego dowodem są przekazywane do recyklingu elektryczne śmieci” – mówi Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

Medal z recyklingu elektrycznych śmieci to swoistego rodzaju podziękowanie dla Miasta i jego mieszkańców za proekologiczną postawę w projekcie Elektryczne Śmieci, ale także w Programie Polska Stolica Recyklingu.