Nowe wystawy w Muzeum Czartoryskich w Puławach

Foto: Zasoby UM,

Od 13 maja mieszkańcy oraz turyści mają możliwość zwiedzania nowych wystaw w Muzeum Czartoryskich w Puławach.

W pałacu czekają na zwiedzających stała wystawa „Ojczyzno niechaj Cię uwiecznię” w nowej aranżacji i z nowymi eksponatami oraz nowa wystawa „Na wentach i w salonach”.

Będąc przy wystawach w pałacu, warto podkreślić, że eksponowane zbiory zostały udostępnione dzięki uprzejmości pana Macieja Radziwiłła – prezes Fundacji Trzy Trąby, pana Mikołaja Radziwiłła, pani Zofii Szymańskiej, pani Agnieszki Szymańskiej – Sotysiak, pani Moniki Fekari, pana Piotra Marca, pana Sebastiana Wielgosza – adiunkta w Muzeum Zamek w Gołuchowi, Muzeum wsparły także panie Krystyna i Maria Krótkie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Prezentowane zdjęcia pochodzą ze spotkania z wyżej wymienionymi honorowymi gośćmi Muzeum.

W Domu Aleksandryjskim – siedzibie Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta goście będą mogli zobaczyć trzy wystawy:

  • „Zakątki ziemi puławskiej w twórczości artystycznej Zbigniewa Pieleszka”
  • „Pamięci powstańców z lat 1863-1864 w 160. Rocznicę wybuchu insurekcji styczniowej” ze zbiorów: Krzysztofa Strzeleckiego, Krzysztofa Przygodzkiego i Mariusza Rombla
  • „Dary i ich darczyńcy. Najciekawsze nabytki o historii miasta Puławy pozyskane w latach 2018-2023 przez Muzeum Czartoryskich w Puławach”.  Wystawa ta podsumowuje pięciolecie pracy działu Muzeum – Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta w pozyskiwaniu różnorodnych materiałów archiwalnych o przeszłości Puław.

Szczegółowe informacje o wystawach.