XXII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

Plakat Konkursu O Pierścień Księżnej Izabelli
Plakat Konkursu O Pierścień Księżnej Izabelli

9 i 10 marca w POK Dom Chemika będziemy mogli podziwiać tańce 108 par z 23 zespołów tanecznych, w tym 14 par z miejscowego Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

Konkurs o tytułowy „Pierścień Księżnej Izabeli” rozegra się na atrium Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, a udział w nim weźmie 108 par z 23 ośrodków tanecznych i klubów z całej Polski, reprezentujący m. in.: Warszawę, Poznań, Kraków, Wieliszew, Olsztyn, Rzeszów, Malbork czy Dobczyce. Uroczyste otwarcie konkursu w sobotę 9 marca o godz. 16.30.

Na parkiecie zatańczą zarówno zespoły dobrze znane publiczności, jak i takie, które w Puławach oklaskiwać będziemy po raz pierwszy. Uczestnicy zaprezentują się do melodii polskich tańców narodowych tj.: oberek, kujawiak, mazur, krakowiak czy polka, a ich zmagania obserwował i oceniał będzie profesjonalny skład sędziowski.

Podczas wydarzenia nie zabraknie gospodarzy imprezy. Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” będzie reprezentowany w turnieju przez 14 par tanecznych.

Niedzielna część konkursu rozpocznie się o godz. 10.30. Dla publiczności na sali widowiskowej POK wystąpi m. in. Zespół Baletowy „Etiuda”. Wydarzenie zakończy odczytanie protokołu, wręczenie nagród oraz pokazy mistrzów i kara mazurowego.

XXII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” będzie można też śledzić online na kanale YouTube Ośrodka.