Kampania Terapia to Nie Wstyd na Placu Chopina

Foto: Zasoby organizatora,

Kampania społeczna “Terapia to nie wstyd” to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, gdzie wyszliśmy na ulicę, aby udzielać bezpłatnego wsparcia psychologicznego.

Kampania społeczna “Terapia to nie wstyd”, odbywa się od 2020, dokładnie 10 września, czyli w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Chcemy, aby poprzez psychoedukację oraz realne wsparcie, zmniejszyć te bijące na alarm statystyki. Za nami już 3 edycje kampanii społecznej “Terapia to nie wstyd”. Wierzymy, że z każdym rokiem, coraz więcej osób otrzyma pomoc.

Chcemy, aby powstały Terapiobus zmniejszył statystyki samobójstw, dzieci, młodzieży i dorosłych tak jak Mammobusy zmniejszyły ilość zgonów na raka piersi poprzez wczesną diagnozę. Im więcej Terapiobusów tym więcej osób będzie miało realny dostęp (być może pierwszy raz w życiu) do profesjonalnego wsparcia. Szczególnie ważne jest, aby docelowo Terapiobus mógł dotrzeć do miejsc gdzie w okolicy nie ma dostępnych specjalistów. Rolą osób udzielających wsparcia w Terapiobusie jest psychoedukacja i wskazanie właściwej drogi pomocy oraz interwencji kryzysowej.

Akcja pokazuje jak wielka jest potrzeba i zainteresowanie ludzi bezpłatną pomocą psychologiczną. Widzimy jak wiele osób cierpi z powodu depresji, lęku, stresu i innych zaburzeń o podłożach psychicznych. Sytuacja jest dramatyczna wśród młodzieży. Liczba okaleczeń i prób samobójczych postawiła nas na drugim miejscu w tej strasznej statystyce w Europie. Każdego roku 10 września w Światowy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom chcemy wychodzić na ulice wraz z Terapiobusami, aby informować wszystkich jak ważne jest zdrowie psychiczne.

Stoisko kampanii pojawi się na Placu im. F. Chopina w sobotę 9 wrześnie w godzinach 10:00 - 18:00.

Materiał własny organizatora.