Spotkanie ze Stowarzyszeniem Sportowe Puławy

Foto: UM Puławy,

13 lipca w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Prezydenta Pawła Maja oraz Wiceprezydent Miasta Beaty Kozik ze Stowarzyszeniem „Sportowe Puławy”.

Stowarzyszenie skupia się na dyscyplinach takich jak trójbój siłowy, kulturystyka i fitness, mieszane sztuki walki, triathlon, sporty biegowe. „Sportowe Puławy” posiadają także sekcję i drużynę koszykówki, która gra w lubelskiej lidze LBNA. Warto wspomnieć, że w samej sekcji MMA trenuje ponad 100 osób; amatorów i zawodników mających ma koncie walki zawodowe.

Stowarzyszenie zapewnia swoim zawodnikom wsparcie merytoryczne i finansowe w przypadku chęci startu w zawodach sportowych. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych i edukacyjnych, m.in. w Młodzieżowych Ośrodku Wychowawczym w Puławach, praca z seniorami w ramach aktywizacji sportowej, zajęcia z wychowankami Ośrodka Wychowawczego im. S. Klary Staszczak w Puławach.

Jednym z ostatnich wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie był turniej mieszanych sztuk walki Amatorska Liga MMA w Puławach, który zgromadził 170 zawodników z całej Polski. Zawodnicy Stowarzyszenia z sekcji MMA biorą udział także w walkach zawodowych – trener sekcji Łukasz Siwiec odniósł 25 czerwca zwycięstwo na ostatniej gali Babilon MMA, która była transmitowana przez stację Polsat.

Podziękowania za wybitne osiągnięcia rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej otrzymali:

 1. Łukasz Siwiec – MMA
 2. Kamil Gawryjołek – MMA
 3. Łukasz Nowak – MMA
 4. Jacek Blasiński – Taekwondo
 5. Sebastian Figura – Kulturystyka i Fitness
 6. Patryk Semeniuk – MMA
 7. Maciej Grobel – MMA
 8. Kacper Zubrzycki – MMA
 9. Anna Zwolak Gniot – Wyciskanie sztangi
 10. Jolanta Antczak – Bieganie
 11. Mateusz Tkaczyk – Triathlon
 12. Przemysław Rybak – Triathlon
 13. Kacper Cholewa – MMA

Specjalne podziękowania otrzymał także Prezes Stowarzyszenia Łukasz Kuzioła.

Wszystkim sportowcom oraz kadrze trenerskiej życzę dalszych sukcesów sportowych!