Prezydent pogratulował sukcesów Gabrieli Król

Prezydent Paweł Maj z Gabrielą Król, jej mamą i dyrektorem MOSiR-u na pływalni w hali MOSiR
Prezydent Paweł Maj z Gabrielą Król, jej mamą i dyrektorem MOSiR-u na pływalni w hali MOSiR

15 lutego na pływalni w Hali Sportowej MOSiR w Puławach prezydent Paweł Maj spotkał się z Gabrielą Król, utalentowaną puławską pływaczką. Włodarz miasta pogratulował młodej zawodniczce licznych sukcesów osiagniętych przez nią w 2023 roku, przekazując okolicznościową tablicę gratulacyjną i drobny upominek. Prezydent życzył obiecującej sportsmence kolejnych udanych startów na zawodach krajowych i sukcesów w ramach Kadry Narodowej.

Gabriela Król, rocznik 2006, reprezentuje Klub Sportowy Wisła Puławy. Obecnie jest zawodniczką powołaną do Kadry Narodowej Juniorów.

Gabriela Król w 2023 roku była w świetnej formie startowej - w Mistrzostwach Polski zdobyła 9 złotych medali, 1 srebrny i 2 brązowe. Jej talent i forma nieustannie rosną. Tylko w grudniu ubiegłego roku podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17 i 18 letnich w Olsztynie, w ciągu trzech dni zdobyła łącznie 6 złotych medali i pobiła 5 rekordów Polski, w tym rekord legendarnej Otylii Jędrzejczak z 2000 roku.

Dzisiaj Gabriela obchodzi swoje 18. urodziny i z tej okazji życzymy jej kolejnych sukcesów, medali oraz rekordów, stałego podnoszenia swoich umiejętności i możliwości sportowych, a w życiu prywatnym wszelkiej pomyślności i szczęścia.