„Ogrody Światła” - wystawa malarstwa Urszuli Pietras

„Ogrody Światła” - wystawa malarstwa Urszuli Pietras
„Ogrody Światła” - wystawa malarstwa Urszuli Pietras

Biblioteka Miejska w Puławach (ul. Wojska Polskiego 2) serdecznie zaprasza w piątek 5 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż malarstwa Urszuli Pietras pt. „Ogrody Światła”.

Inspirująca się naturą artystka zabierze odbiorców swoich prac na spacer po baśniowym ogrodzie, gdzie królują dmuchawce, osty i polne kwiaty. Jej obrazy cechuje niezwykła klimatyczność, ulotność i kruchość przedstawienia przyrody. Stosuje różne techniki: olej, piórko, węgiel czy kolaż roślinny, ale najbardziej fascynuje ją odkrywanie malarskich możliwości pasteli suchych, i to właśnie prace wykonane tą techniką zostaną zaprezentowane na wystawie w Mediatece.

Urszula Pietras - Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach w dziedzinie malarstwa pastelowego, otrzymała m.in. III Nagrodę w XV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie w 2020 r., I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pędzlem, nitką - pokaż, co potrafisz” w Jaworznie i I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza 2023 w Rudzie Śląskiej.

Uczestniczka wielu plenerów malarskich. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, a jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in.: w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Niemczech i Australii.