Zapraszamy na wyjątkowy koncert "Górale na Powiślu".

Tytuł koncertu
Foto: UM Puławy, Tytuł koncertu

W najbliższą sobotę zapraszamy na wyjątkowy koncert zatytułowany "Górale na Powiślu". To kolejna urodzinowa niespodzianka od naszego dostojnego Jubilata - Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, który kończył niedawno 70 lat.

Podczas wydarzenia wystąpią dla nas zaprzyjaźnione Zespoły „Bystrzanie” i „Mali Bystrzanie”. Puławski zespół od lat odwiedza zimą Górali z Nowego Bystrego, którzy w tym roku przyjęli nasze zaproszenie i postanowili razem z nami świętować 70. urodziny „Powiśla”.


Sobotni koncert to wyraz przyjaźni łączącej oba Zespoły, tak różne, a jednak podobne w swojej miłości do folkloru, muzyki i tańca. W Koncercie zaprezentują się grupy dziecięce i młodzieżowe, a na scenie zobaczymy dwie kapele i dwa Zespoły, które połączy wspólna piosenka.

„Bystrzanie” i „Mali Bystrzanie” założony został ponad pół wieku temu. Grupy łącznie liczą ponad 60 członków, a w ich skład wchodzą zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Zespół często prezentuje się w wielu konkursach i wydarzeniach artystycznych.

Na koncert „Górale na Powiślu” zapraszamy w sobotę 10 czerwca o godz. 17:00 do POK „Dom Chemika”. Wejściówki do odbioru na portierni POK.