XVIII Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej

XVIII Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej
Foto: POK "Dom Chemika", XVIII Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej

Zapraszamy do udziału w XVIII Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską...". Przegląd skierowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich oraz dorosłych.

Z okazji przypadającej w tym roku 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Marii Konopnickiej i to właśnie jej osobie będzie poświęcony tegoroczny Przegląd.

Zachęcamy uczestników do poszukiwania tekstów, które wyrażają myśli zawarte w „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” - hymnu Rzeczpospolitej Polskiej oraz w "Rocie".

Tematem prezentowanych utworów niech będzie tożsamość narodowa, radość i duma z bycia Polakiem oraz szeroko pojęty patriotyzm. Zachęcamy do poszukiwania repertuaru w literaturze najnowszej, współczesnej. Uczestników konkursu wokalnego również zachęcamy do poszukiwania wśród piosenek z repertuaru współczesnych wykonawców.

Miejsce i termin Przeglądu:

  • 25 października 2022 r. godz. 9.00 - prezentacje konkursowe w turnieju recytatorskim - mała sala teatralna w POK "Dom Chemika"
  • 27 października 2022 r. godz. 9.00 - prezentacje konkursowe w turnieju wokalnym - sala widowiskowa w POK "Dom Chemika"
  • 5 listopada 2022 r. godz. 16.00 - koncert z udziałem Laureatów - sala widowiskowa w POK "Dom Chemika" 

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 października 2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza.

Załączniki do artykułu