Wystawa Dawida Ryskiego w POK "Dom Chemika"

Głównym przedmiotem wystawy „Elementy” Dawida Ryskiego będą plakaty muzyczne. Na ekspozycji będzie można zobaczyć 39 prac, które artysta stworzył na przełomie ostatnich dziesięciu lat.
Przez ostatnie 15 lat miałem okazję zmierzyć się z wieloma ciekawymi zleceniami. Od ilustracji prasowych, przez okładki płyt i książek, grafiki dla firm odzieżowych, projekty dużych murali, plakaty filmowe i teatralne, po etykiety użytkowe, czy projekty kart kredytowych.

Jednak to tworzenie plakatów koncertowych było i jest zdecydowanie moją ulubioną aktywnością ilustracyjną. Pewnie dlatego, że zawiera w sobie dwa elementy, które fascynują mnie od najmłodszych lat. Mam na myśli ilustrację oraz muzykę – mówi autor wystawy.

Dawid Ryski - urodzony w 1982 roku w Starachowicach. Z wykształcenia architekt krajobrazu.

Mieszka i pracuje w Puławach. Jest autorem licznych ilustracji prasowych (The Washington Post, The Wall Street Journal, The New York Observer, L’Optimum, American Lawyer Magazine, Wprost, Przekrój) oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand, Turnstile, Idles, Editors, Nomeansno, VooVoo, Enter Shikari). Ponadto zajmuje się projektowaniem murali, okładek do płyt i książek oraz grafik dla firm odzieżowych.

Na swoim koncie ma współpracę m. in z takimi firmami i markami jak: Apple, VISA, Volkswagen, Saucony, Eurovision Music Contest, HBO, Netflix, Skanska, Gestalten, British Council, Ikea, Converse, Lagom Design, Sony Music, PIAS records, Browary Warszawskie.

Na otwarcie wystawy zapraszamy 11 lutego br. o godz. 18:00.