Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Raczyńskiego KRZYRA

Foto: Zasoby UM,

23 marca w POK "Dom Chemika" odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Raczyńskiego KRZYRA, zatytułowanej „Mała retrospektywa”. Ekspozycję można oglądać w Puławskiej Galerii Sztuki do 20 kwietnia. Wstęp bezpłatny.

Wiosną 2022 r. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zorganizowało dużą przeglądową wystawę Krzysztofa Raczyńskiego KRZYRA, pod tytułem “To jest malarstwo prywatne”.

Większość z wystawionych wówczas 85 prac pochodziła z prywatnych kolekcji w kraju i zagranicą. W Puławskiej Galerii Sztuki na znacznie skromniejszej wystawie pt. "Mała retrospektywa" zobaczymy prace z początków twórczości jak i z ostatnich kilkunastu lat. Część z nich nie była prezentowana w Kazimierzu Dolnym, a wszystkie są własnością autora.

Krzysztof Raczyński KRZYR - urodzony w 1947 w Chotomowie pod Warszawą. Absolwent liceum im. Władysława IV na warszawskiej Pradze. Historyk z wykształcenia. Z zamiłowania malarz. W latach 1965-71 studiował na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 1974 otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka wydawane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 1988 roku został przyjęty do związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, a w roku 2000 był jednym z założycieli Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W ciągu przeszło 40 lat wystawiał swoje obrazy w Polsce, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i Japonii. W roku 2020 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej.

2023-03-23_Mała_retrospektywa_KRZYR.jpg