Puławskie święto jazzu - start już w weekend

plakat informacyjny w tle muzyk gra na gitarze
plakat informacyjny w tle muzyk gra na gitarze

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe sPOKo Jazz to największa impreza jazzowa w Puławach i regionie. Ideą warsztatów jest zapewnienie osobom chcącym zgłębiać tajniki jazzu, możliwości bezpośredniego kontaktu z wybitnymi twórcami gatunku.

Podczas kilku warsztatowych dni w Puławach spotkają się młodzi adepci jazzu z całego kraju, aby pod okiem pedagogów uczyć się, wymieniać doświadczeniami, tworzyć i wykonywać własną muzykę. W tym roku jazzową zabawę rozpoczynamy 2 lipca. Warsztaty muzyczne oraz wydarzenia towarzyszące potrwają tydzień.

Spotkania jazzowe w „Domu Chemika” dają także możliwość zaprezentowania puławskiej publiczności najciekawszych wykonawców współczesnej sceny jazzowej. Jak co roku podczas imprezy będzie można zobaczyć koncerty najpopularniejszych twórców tego gatunku. W koncercie otwarcia zagra kadra warsztatów, która 2 lipca zainauguruje sPOKo Jazz w Puławach.

W „Domu Chemika” zaprezentują się także: Robert Majewski Quartet 4 Chet oraz Kwartet Zbigniewa Wrombla. Tradycyjnie usłyszymy także koncerty finałowe podsumowujące tygodniowe zmagania muzyczne uczestników. Koncert Wokalistów odbędzie się 7 lipca, dzień później zaprezentują się wszyscy uczestnicy warsztatów - utalentowani wokaliści i instrumentaliści, towarzyszyć im będą znakomici pedagodzy i muzycy, których gościmy w tym roku.

W programie nie mogło też zabraknąć wieczornego muzykowania – na otwarte jam sessions zapraszamy w codziennie do Klubu Muzycznego SMOK.

Szczegółowy program:

NIEDZIELA 02.07.2023 r. godz. 21.00

Kadra na Start
koncert i jam session w Klubie Muzycznym SMOK
Koncert w wykonaniu najlepszych muzyków jazzowych w Polsce, stanowiących Kadrę Instruktorów Warsztatów Jazzowych-Puławy 2023.

PONIEDZIAŁEK 03.07.2023 r. godz. 21.00
jam session w Klubie Muzycznym SMOK


WTOREK 04.07.2023 r. godz. 20.00
Robert Majewski Quartet 4 Chet
sala widowiskowa POK
jam session w Klubie Muzycznym SMOK


ŚRODA 05.07.2023 r. godz. 20.00
Kwartet Zbigniewa Wrombla
sala widowiskowa POK
jam session w Klubie Muzycznym SMOK


CZWARTEK 06.07.2023 r. godz. 21.00
jam session w Klubie Muzycznym SMOK


PIĄTEK 07.07.2023 r. godz. 20.00
Koncert Finałowy Wokalistów
sala widowiskowa POK
jam session w Klubie Muzycznym SMOK / wstęp wolny
SOBOTA 08.07.2023 r. godz. 20.00

Gala Finałowa Warsztatów Jazzowych - Puławy 2023
sala widowiskowa POK
jam session w Klubie Muzycznym SMOK
Bilety na koncerty oraz karnet na wszystkie wydarzenia, można nabyć w kasie Ośrodka, tel.: 81 458 67 21, wstęp na jam session jest bezpłatny.

--