Ferie zimowe „Zawsze z książką”

Foto: Zasoby Biblioteki Miejskiej w Puławach,

Biblioteka Miejska w Puławach nie zostawia małych Czytelników samych w czasie ferii zimowych, i jak co roku proponuje ciekawe, literackie, wypełnione wiedzą, zabawą i spotkania.

Na początek Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Moja przygoda z książką", którego zadanie polega na wykonaniu ilustracji do ulubionej książki. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wydrukowane na spersonalizowanej pocztówce, a także zaprezentowane w holu Biblioteki (ul. Głęboka 7A) na wystawie pokonkursowej. Kolejna zabawa, w której mali Czytelnicy mogą się pochwalić znajomością baśni i bajek oraz zdobyć nagrody to krzyżówka „Książkowy przeplataniec”. Codziennie, na stronie internetowej, na profilu Biblioteki na Facebook`u oraz w Oddziale dla dzieci, zostanie udostępniona nowa zagadka – odgadnięcie wszystkich 13 haseł utworzy baśniową krzyżówkę. Szczegóły i regulaminy znajdują się na stronie internetowej oraz w placówkach Biblioteki Miejskiej.

Ponadto w programie: odegrany przez bibliotekarzy i lale, teatrzyk dla najmłodszych pt. „Kopciuszek. Ach… cóż to był za ślub”, zimowe eksperymenty, podczas których, przy użyciu dostępnych w każdym domu artykułów spożywczych, będzie można poczuć się jak prawdziwy fizyk oraz inspirujące warsztaty plastyczne, które zadowolą każdego małego artystę. Natomiast w „Kąciku ciekawej książki” bibliotekarze zaproponują młodszym i starszym Czytelnikom interesujące i wartościowe lektury do samodzielnego lub wspólnego czytania.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na stronie internetowej i na profilu Biblioteki na Facebook`u.

W czasie wolnym od lekcji Biblioteka zachęca i zaprasza dzieci wraz z opiekunami do odwiedzania Oddziału dla dzieci i Filii oraz odbywania fascynujących podróży w barwny świat literatury. Podczas ferii z Biblioteką nigdy nie ma nudy!