Cykl spotkań „Z książką w świat"

Logo z książką w świat
Foto: Biblioteka Miejska, Logo z książką w świat

Od 21 do 26 kwietnia 2022 r. w Bibliotece Miejskiej i Filiach odbędą się spotkania autorskie, warsztaty i spektakle teatralne w ramach, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, projektu „Z książką w świat”.

 W ciągu najbliższych dni dzieci i młodzież spotkają się z Gabrielą Rzepecką-Weiss, Anielą Cholewińską-Szkolik, Anną Czerwińską-Rydel, która opowie o tegorocznej Patronce Roku Wandzie Rutkiewicz, opowiadaczem baśni Mateuszem Świstakiem oraz Teatrem Maska z Krakowa, który pokaże najmłodszym, dlaczego warto czytać i przyjaźnić się z książką. Spotkania są zamknięte, tylko dla grup zorganizowanych.

 „Z książką w świat" to cykl spotkań skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat, którego celem jest promowanie spędzania czasu wolnego na czytaniu oraz kształtowanie zamiłowania do literatury. Od kwietnia do października Biblioteka zorganizuje dla młodych Czytelników różnorodne wydarzenia: spotkania autorskie, warsztaty, teatrzyki i zajęcia czytelnicze, a także konkurs i wakacyjną akcję czytelniczą, które pozwolą młodym czytelnikom rozwinąć kreatywność i umiejętności twórcze oraz zdobyć wiedzę na temat książki i etapów jej powstawania.

Projekt „Z książką w świat” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny: Wspólnota Puławska, LPU24, Radio Impuls, ToNaszRegion.pl.

Kwietniowe wydarzenia wpisują się obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadającego 23 kwietnia.

Załączniki do artykułu