Ciekawi Świata w Mediatece

kula ziemska, żarówka
Foto: canva, kula ziemska, żarówka

W maju Biblioteka Miejska w Puławach rozpoczyna realizację projektu o tematyce podróżniczej pt. „Ciekawi świata” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cykl spotkań adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych stworzy przestrzeń do rozmowy na temat aktualnej sytuacji na świecie oraz do poznania różnorodności kulturowej i geograficznej zakątków naszego globu. Część wydarzeń będzie także poświęcona osobie wybitnego badacza i odkrywcy Pawła Edmunda Strzeleckiego - Patrona Roku 2023 oraz znaczenia jego dokonań dla Polski i świata.

W ramach realizacji projektu Biblioteka gościć będzie uznanych w świecie literatury faktu reportażystów, doświadczonych podróżników i edukatorów. Uczestnicy wydarzeń otrzymają także bilet do literatury, czyli propozycje książek, które pozwolą kontynuować podróż i rozszerzyć tematykę spotkań. Wszystkie spotkania są bezpłatne i odbędą się w Mediatece przy ul. Wojska Polskiego 2.


W środę 10 maja o godz. 11.00 Biblioteka zaprasza młodzież (15+) z puławskich szkół na spotkanie ze znanym podróżnikiem, fotografem i pisarzem, dwukrotnym laureatem  nagrody Traveler miesięcznika National Geographic Robbem Maciągiem, który opowie o zapomnianym bohaterze Pawle Edmundzie Strzeleckim.

Natomiast po południu tego samego dnia o godz. 16.30 odbędą się otwarte warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat pt. „Indyjski blockprint”, czyli etniczna zabawa z drewnianymi pieczęciami także prowadzone przez Robba Maciąga. W trakcie warsztatu dzieci poznają kulturę Indii i dowiedzą się czym jest sztuka blockprintu, by następnie mając do dyspozycji ponad 100 oryginalnych pieczęci indyjskich samodzielnie, według własnego pomysłu, ozdobić torbę, którą potem zabiorą ze sobą do domu. Można także przynieść własny materiał, koszulkę, torbę, worek, zeszyt, na których odbije się pieczęcie.

Na oba wydarzenia liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy – szczegóły na plakacie i stronie internetowej Biblioteki.

Strona Biblioteki Miejskiej w Puławach

 

Załączniki do artykułu