Jubileusz 40-lecia HZPiT ,,Grześ"

Tancerze w strojach ludowych
Tancerze w strojach ludowych

Sobotni wieczór w POK Dom Chemika był świętem muzyki i tańców ludowych, za sprawą jubileuszu 40-lecia działalności Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Grześ”. Była to okazja do podsumowań, podziękowań i gratulacji, ale także życzeń kolejnych sukcesów i jubileuszy.

Życzenia, kwiaty i okolicznościowe nagrody przekazali m.in. przedstawiciele Miasta Puławy – Prezydent Paweł Maj i Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier. Na scenie grupy młodszych i starszych tancerzy  w różnorodnych, barwnych strojach prezentowały kolejne tańce, m.in. poloneza, mazura, oberka. Wzruszającym momentem wieczoru było pożegnanie przez Krzysztofa Hawryluka grupy średniej tancerzy, którzy pod skrzydłami ,,Grzesia” tańczyli w latach 2014-2024.

Zespół ,,Grześ” został założony w 1984 roku przez Krzysztofa Hawryluka, który chciał przekazywać dzieciom swoją miłość do polskich regionalnych tańców i muzyki. Zespół przez lata reprezentował Polskę i naszą małą ojczyznę – Puławy - na wielu międzynarodowych imprezach folklorystycznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.