Egzaminy ósmoklasisty 2023: wyniki puławskich szkół podstawowych

Foto: Piotr Kawka,

W piątek 7 lipca 2023 r. tegoroczni absolwenci szkół podstawowych otrzymali zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Ogółem do egzaminu przystąpiło 543 uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Puławy. W czasie egzaminów, które odbyły się pod koniec maja br. uczniowie rozwiązywali testy z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego – w naszych szkołach większość uczniów wybrała język angielski.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych miejskich szkół w odniesieniu procentowym w porównaniu do średnich wyników w kraju.

W egzaminie z języka polskiego Szkoła Podstawowa nr 4 uzyskała wynik 71%,  na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 z wynikiem 68%,  natomiast trzecie miejsce, uzyskując 67%, zajęła Szkoła Podstawowa nr 11.

W egzaminie z matematyki najwyższy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa nr 11 i jest to 58%, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3, uzyskując wynik 57%, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2, uzyskując 53%.

W egzaminie z języka angielskiego najwyższy wynik 76% uzyskała Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce z wynikiem 75% zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, natomiast na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo dwie szkoły - Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 11, które uzyskały wynik 72%.