Egzaminy ósmoklasisty 2022. Jak wyglądają wyniki puławskich szkół podstawowych.

Foto: canva.com,

W piątek 8 lipca 2022 r. tegoroczni absolwenci szkół podstawowych otrzymali zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Ogółem do egzaminu przystąpiło 554 uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Puławy. W czasie egzaminów, które odbyły się pod koniec maja br. uczniowie rozwiązywali testy z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego – w naszych szkołach wszyscy uczniowie wybrali język angielski.

Liderem poszczególnych porównań niewątpliwie jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Puławach, uzyskując najlepsze wyniki ze wszystkich trzech przedmiotów.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych miejskich szkół w odniesieniu procentowym w porównaniu do średnich wyników w kraju.

W egzaminie z języka polskiego Szkoła Podstawowa nr 9 uzyskała wynik 67%,  na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 11 z wynikiem 65%,  natomiast trzecie miejsce ex aequo, uzyskując 62%, zajęły trzy szkoły - Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 10.

W egzaminie z matematyki najwyższy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa nr 9 i jest to 77%, na drugim miejscu uplasowały się ex aequo dwie szkoły - Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 5, które uzyskały wynik 65%, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 11, uzyskując 64%. Warto podkreślić, że wynik uzyskany przez SP nr 9 jest aż o 20% wyższy od średniej krajowej dla matematyki.

W egzaminie z języka angielskiego najwyższy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa nr 9 i jest to 88%, na drugim miejscu uplasowała się z wynikiem 79% Szkoła Podstawowa nr 5, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2, uzyskując 78%.