Wręczenie nagród za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

plakat wolontariat.jpg
plakat wolontariat.jpg

Prezydent Miasta Puławy zaprasza na uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Puławy za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Uroczystość odbędzie się 11 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.

Nagroda zostanie przyznana w trzech kategoriach:

  1.  Puławska Organizacja Pozarządowa Roku
  2.  Puławski Społecznik Roku
  3.  Nagroda Specjalna z okazji jubileuszu organizacji pozarządowej

Gośćmi specjalnymi będą:

Monika Kuszyńska – wokalistka, autorka tekstów, była solistka zespołu Varius Manx. Laureatka wielu nagród za działalność artystyczną i charytatywną, m.in. Złotego Krzyża Zasługi, Medalu św. Brata Alberta, Superjedynki dla artysty bez granic.

W 2015 roku wydała książkę autobiograficzną „Drugie życie” opowiadającą o budowaniu swojego nowego świata po dramatycznym wypadku samochodowym, w wyniku którego znalazła się na wózku inwalidzkim. Swoją postawą pełną determinacji inspiruje oraz motywuje do osiągania postawionych sobie celów niezależnie od pojawiających się trudności. Udowadnia również, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedyne ograniczenia kryją się w naszych głowach.

 

Dorota Raczkiewicz – dziennikarka i prezeska Fundacji „Dar Szpiku” oraz Katarzyna Bujakiewicz – aktorka teatralna i filmowa, reprezentujące Drużynę Szpiku.

Drużyna Szpiku działa od 14 lat na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, w szczególności na białaczkę. Tworzy ją wiele osobistości życia publicznego m.in. artyści, dziennikarze, sportowcy, ale również cały szereg ludzi na co dzień anonimowych. Dzielą się oni swoimi talentami i umiejętnościami, ale także otwartością, wrażliwością i gotowością do działania na rzecz potrzebujących. Wspieranie osób walczących ze śmiertelną chorobą to wyjątkowo trudne zadanie, które Drużyna skutecznie łączy z propagowaniem wiedzy o oddawaniu szpiku.

plakat.jpg