Projekt „Razem pomagamy innym"

Pluszowy miś i kartka przygotowana przez dzieci
Foto: Zasoby organizatora, Pluszowy miś i kartka przygotowana przez dzieci

Miło nam poinformować, że wkrótce w miejskich przedszkolach realizowany będzie projekt "Razem pomagamy innym", którego pomysłodawcą i wykonawcą jest Stowarzyszenie "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej.

Projekt zakłada wizyty w poszczególnych placówkach przez przedstawicieli Stowarzyszenia i edukację poprzez czytanie dzieciom bajek oraz rozmowę z nimi o różnych pozytywnych, a także negatywnych uczuciach. W rozmowach przedstawiciel Stowarzyszenia poruszy także temat sytuacji dzieci chorych i przebywających w szpitalach. Efektem wizyty w danym przedszkolu będzie laurka/praca plastyczna, którą dzieci przedszkolne wykonają z nauczycielkami, a ich prace trafią do chorych dzieci przebywających w szpitalu w Puławach.

Podstawą pracy z dziećmi będzie książka pt. „Basia. Wielka księga o uczuciach”, autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. W książce, w przystępnej dla dzieci w wieku przedszkolnym formie, przedstawione są różnorodne uczucia, zarówno pozytywne jak: empatia, współczucie, wybaczenie, nadzieja, wdzięczność oraz negatywne, czyli złość, zawiść czy nielubienie.

Projekt będzie realizowany od lutego do czerwca 2023 roku. Finał projektu zaplanowano w Dniu Dziecka, gdy prace plastyczne przedszkolaków trafią do dzieci w szpitalach. Honorowym patronatem objął go Paweł Maj - Prezydent Miasta Puławy