VIII Sportowa Olimpiada Przedszkolaka

VIII Sportowa Olimpiada Przedszkolaka
VIII Sportowa Olimpiada Przedszkolaka

7 czerwca 2022 roku odbyła się VIII Sportowa Olimpiada Przedszkolaka o puchar Prezydenta Miasta, W tym roku miejscem sportowych zmagań była Hala widowiskowo-sportowa Grupa Azoty Puławy Arena.

W sześciu konkurencjach wzięło udział 17 drużyn z puławskich przedszkoli i szkół prowadzonych przez Miasto Puławy. Na trybunach kibicowało ok. 600 przedszkolaków z opiekunami. Ambasadorami imprezy byli zawodnicy Klubu Sportowego Piłki Ręcznej „Azoty Puławy” Spółka Akcyjna, natomiast merytoryczną pomocą służyli wolontariusze z ZSO Nr 2 w Puławach.

W tym roku puchar za I miejsce otrzymała drużyna dzieci 6 letnich  ze Szkoły Podstawowej Nr 10, II miejsce przypadło Miejskiemu Przedszkolu Nr 5, a trzecie Miejskiemu Przedszkolu Nr 14.

Inicjatorem i głównym organizatorem jest Miejskie Przedszkole Nr 10. Nagrody ufundował Urząd Miasta Puławy, zaś dzięki uprzejmości MOSiR impreza mogła odbyć się w nowym obiekcie miasta.

Sportowa Olimpiada Przedszkolaka wpisała się na dobre w kalendarz imprez naszego miasta i ma na celu popularyzację sportu i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych mieszkańców miasta, kształtowanie szlachetnych postaw fair–play, integrowanie środowiska szkół i przedszkoli, jak również promowanie obiektów sportowych miasta.