Spotkanie ze sportowcami „Wisły”

Spotkanie ze sportowcami „Wisły”
Foto: Urząd Miasta Puławy, Spotkanie ze sportowcami „Wisły”

W środę 20 lipca w naszym urzędzie odbyło się spotkanie z zawodnikami i zawodniczkami „Wisły”, którzy w ostatnim czasie reprezentowali Puławy na arenie ogólnopolskiej, walcząc przy tym o szanse na rywalizację międzynarodową.

Zawodniczki sekcji lekkoatletycznej pod opieką trenerską pana Sławomira Murata, zdobyły worek medali podczas 76. PZLA Mistrzostw Polski U20 w lekkiej atletyce – Radom w dniach 7-9 lipca. Alicja Sielska zdobyła złoty medal w sztafecie 4x100 metrów oraz złoty medal w biegu na 100 metrów przez płotki. Wiktoria Oko wywalczyła złoty medal w sztafecie 4x100 metrów oraz złoty medal w biegu na 400 metrów. Liwia Włoszczyk i Zuzanna Gozdera zdobyły złoty medal w sztafecie 4x100 metrów.

Warto wspomnieć, że Wiktoria Oko zakwalifikowała się na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Kolumbii, a Alicja Sielska na mecz międzynarodowy, który odbędzie się w Słowenii.

Zawodnicy i zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów trenujący pod okiem panów Roberta Boruckiego oraz Dariusza Butryna zdobyli kilka medali podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów Zamość 2022, która odbyła się w dniach 7-10 lipca. Mateusz Zawisza wywalczył srebrny medal, a Karolina Sobczyk zdobyła brązowy medal.

Gratulowaliśmy także kolejnego wspaniałego sukcesu Gabrysi Król, która zdobyła złoty medal w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym i srebrny medal w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu do lat 16 w Ostrowcu Świętokrzyskim (14 – 17 czerwca). Brawa dla trenera Macieja Białka. Gabrysia pojawiła się na spotkaniu w towarzystwie wspaniałych rodziców.

Wyrazy uznania za wybitne wyniki zawodników „Wisły” przekazaliśmy także panu Piotrowi Owczarzakowi – Prezesowi Klubu. W jego imieniu odebrał je Wiceprezes Piotr Włodarczyk.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!