Puławska Rada Gospodarcza

Puławska Rada Gospodarcza
Foto: canva.com, Puławska Rada Gospodarcza

Wczoraj, 19 października w Puławskim Parku Naukowo – Technologicznym odbyło się posiedzenie Puławskiej Rady Gospodarczej. Na posiedzeniu przedstawiono oferty jakie dla przedsiębiorców przygotowały Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Bank Gospodarstwa Krajowego.

Omówiono sytuację samorządu w wyjątkowo trudnym okresie, w tym wiele czynników zupełnie niezależnych od nas: wojnę, inflację, bardzo wysokie ceny surowców i energii, które wpływają na możliwości prowadzenia działalności gospodarczej oraz poziom życia obywateli. Dyrektor PUP  Krzysztof  Gumieniak przedstawił sytuację na puławskim rynku pracy, która jest wyjątkowo dobra. Zauważono, że przedsiębiorcom w chwili obecnej w największej mierze zależy na utrzymaniu poziomu zatrudnienia, a nie tworzeniu nowych miejsc pracy. Pan Tomasz Szymajda omówił projekt Platformy Startowe dla nowych pomysłów WAB - Wschodni Akcelerator Biznesu oraz projekt Strefa Pomysłodawcy.

W dalszej ożywionej dyskusji, przedstawiciele biznesu mówili o kondycji swoich przedsiębiorstw oraz trudnościach z jakim się muszą zmierzyć. Pan Prezes Andrzej Skwarek przekazał dobre informacje związane uruchomieniem produkcji nawozów w Zakładach Azotowych.