Sobotnie atrakcje z Biblioteką Miejską

W sobotę 17 czerwca w godz. 9.00-15.00 Biblioteka Miejska zaprasza na Święto Wolnych Książek.

Dzięki corocznej akcji bookcrossingowej organizowanej przez Bibliotekę wiele książek, które nieczytane lub jako nietrafione prezenty zajmowały miejsce na półce, znajdują nowych właścicieli. Święto Wolnych Książek to idealna okazja by uwolnić książki, ale także znaleźć dla siebie nową, interesującą lekturę.  Wydarzenie odbędzie się przed głównym wejściem, do Mediateki, przy ul. Wojska Polskiego 2. Książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którymi Czytelnicy chcą się wymienić można przynosić codziennie w godzinach pracy Mediateki i Filii lub w dniu akcji.

Po wybraniu lektury na nadchodzące wakacje, na stoisku wolnych książek, Biblioteka zaprasza na kolejną odsłonę Kina Niespodzianki, tym razem dla najmłodszych widzów. O godz. 11.00 w sali widowiskowej w Mediatece odbędzie się pokaz filmu animowanego dla dzieci i ich opiekunów. Będzie to historia pewnego wojskowego gołębia pocztowego, który w trudnych czasach podejmie się ważnej i niebezpiecznej misji.

To nie koniec sobotnich atrakcji, bowiem o godz. 15.00 w Filii nr 3 (ul. Eustachiewicza 3) odbędzie się spotkanie robótkowe. Biblioteka zaprasza miłośników dziergania, jak i tych, którzy nigdy nie mieli szydełka czy drutów w dłoniach, by pod okiem pasjonatek nauczyć się podstaw makramy, haftu krzyżykowego, robienia na drutach czy tworzenia biżuterii z koralików. Wszystkie materiały do pracy dostępne na miejscu podczas spotkania.  Kino Niespodzianka i spotkanie robótkowe organizowane jest w ramach kampanii „Puławy dla rodziny”.