Podopieczni Zbigniewa Jonaka z kolejnymi sukcesami na koncie

Międzynarodowy Festiwal w Gdyni Weronika Kubiś Julia Pszczoła i Jakub Rogala występują na scenie
Międzynarodowy Festiwal w Gdyni Weronika Kubiś Julia Pszczoła i Jakub Rogala występują na scenie

Weronika Kubiś, Julia Pszczoła i Jakub Rogala od dawna zachwycają swoim talentem na wielu ogólnopolskich festiwalach i konkursach piosenki. Nie inaczej było i tym razem. Wokaliści pracujący pod kierunkiem instruktora Zbigniewa Jonaka utrzymali znakomitą passę i zakończyli sezon artystyczny z kolejnymi sukcesami na swoich kontach.

Na przełomie czerwca i lipca reprezentanci POK wzięli udział w Jubileuszowej X edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, skąd przywieźli kilka nagród w tym tą najważniejszą.

Po najwyższe wyróżnienie, czyli Grand Prix festiwalu sięgnął Jakub Rogala. Wykonanie piosenki „Moondance” przyniosło naszemu soliście pamiątkową statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 1000 euro, którą ufundowało Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-Słownych SAWP.

Gala wręczenia nagród połączona z koncertem laureatów przeglądu odbyła się 2 lipca w Muszli Koncertowej na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Podczas finałowego koncertu III nagrodę w kategorii 14-17 lat odebrała Weronika Kubiś, która śpiewała utwór „Zakochani są wśród nas”. W tej samej kategorii jako duet Jakub i Weronika otrzymali wyróżnienie. III miejsce w kategorii zespołów 18+ trafiło do grupy Spontan, w składzie Weronika Kubiś, Julia Pszczoła i Jakub Rogala. W finale nasze zdolne trio fantastycznie wykonało znaną kompozycję Tadeusza Nalepy pt. „Modlitwa”. Warto wspomnieć, że miejscom na podium towarzyszyły wyróżnienia finansowe.

W koncercie finałowym wystąpiło 35 wykonawców ze wszystkich kategorii wiekowych. Łącznie w przesłuchaniach na żywo wzięło udział aż 458 podmiotów! Młodzi śpiewali po polsku, angielsku, ukraińsku, a nawet francusku.

Jakub Rogala zachwycił i oczarował słuchaczy nie tylko w Gdyni. Pod wrażeniem jego talentu wokalnego byli również jurorzy 30. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” odbywającego się 8 czerwca w Wyszkowie, gdzie Jakub zdobył aż cztery nagrody przyznane przez różne komisje artystyczne!

Festiwal, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. W eliminacjach do finałowej gali wzięło udział 348 podmiotów, spośród których do występów na żywo zakwalifikowanych zostało tylko 21.

Wokalistów i zespoły oceniali profesjonalni jurorzy: Anna Jurksztowicz, Aleksander Nowacki, Ryszard Poznakowski i Paweł Sztompke. Ponadto kilkanaście nagród przyznały dodatkowe komisje składające się z w/w jurorów, burmistrza Wyszkowa, starosty powiatu wyszkowskiego, sportowców, organizatorów, sponsorów i publiczności.

Tym samym brawurowe wykonanie piosenki „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę” przyniosło reprezentantowi naszego Ośrodka następujące wyróżnienia:

- nagrodę prezesa Zakładu Fotograficznego Bogusława Babisa;
- wyróżnienie przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusza Rasia;
- nagrodę przewodniczącej Rady Powiatu wyszkowskiego Ewy Bartosiewicz;
- nagrodę w wysokości 1000 zł przewodniczącej Rady Miasta Wyszków Elżbiety Pyrkowskiej.

Z nieukrywaną dumą przyznajemy, że takie podsumowanie sezonu artystycznego to nie lada wyczyn. Serdecznie gratulujemy Weronice, Julii, Jakubowi i Panu Zbigniewowi Jonakowi oraz trzymamy kciuki za kolejne festiwale!