Koncert dla seniorów

koncert dla seniora.jpg
koncert dla seniora.jpg

Prezydent Miasta Puławy wraz z Puławską Radą Seniorów zaprasza wszystkich seniorów na koncert Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha, który odbędzie się 19 października 2021 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory w aranżacjach specjalnie przygotowanych z okazji jubileuszu 110-lecia urodzin słynnego pianisty i kompozytora Władysława Szpilmana.

Wstęp wolny, o wejściu decyduje kolejność przybycia.

Koncert organizowany jest w ramach VII Puławskiej Senioriady - corocznej inicjatywy służącej aktywizacji osób dojrzałych, upowszechnianiu wiedzy o potrzebach, prawach i potencjale osób w wieku senioralnym oraz umacnianiu międzypokoleniowych więzi społecznych.

Serdecznie zapraszamy

Mateusz Walach to laureat wielu konkursów muzycznych, m.in. Grand Prix XVII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, przyznanej jego Big Bandowi. Był uczestnikiem IV Międzynarodowej Akademii Dyrygentów w Radomiu (maestro Jonathan Brett), brał udział w dyrygenckich kursach mistrzowskich Colina Mettersa, Larrego Livingstone’a, Kimcherie Lloyd, Gabriela Chmury i Rafała Jacka Delekty. Jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Joanny Woś i NOSPR, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Bednarz, zespołu Enej i zespołu Feel.

Orkiestra Kameralna SILESIAN ART COLLECTIVE to energetyczny zespół, który tworzą młodzi muzycy regionu śląskiego. Od 2010 roku zachwycają publiczność swoim entuzjazmem i profesjonalizmem, odnajdując się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w brzmieniach rozrywkowych. O wszechstronności zespołu świadczy szeroki przekrój artystów, z którymi dzielił scenę, byli to m.in.: Marcin Wyrostek, Andrzej Piaseczny, Golec uOrkiestra, Łukasz Zagrobelny, Natalia Niemen, Ewa Uryga, Grażyna Brodzińska, Łukasz Frant, zespół Universe, Kasia Wilk, Beata Bednarz i inni. Orkiestra angażuje się także w projekty studyjne.
Przy współpracy z Alvernia Studios, muzycy zrealizowali płytę Anima Justyny Steczkowskiej, a w poszerzonym składzie symfonicznym nagrali muzykę filmową duńskich kompozytorów. Z artystką i Bobanem Markovicem orkiestra połączyła siły również na płycie I na co mi to było.

W ostatnich latach Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective zrealizowała dwie wielkie trasy ogólnopolskie: Kalejdoskop z Andrzejem Piasecznym (2015/2016) oraz trasę Orkiestra Złotych Przebojów (2017) z Nataszą Urbańską, Małgorzatą Ostrowską, Felicjanem Andrzejczakiem i Mateuszem Ziółko. W symfonicznym składzie orkiestra współtworzyła widowisko Symphoethnic (2019) wraz z Golec uOrkiestrą oraz zaproszonymi gośćmi.
Ponadto orkiestra OKSAC bierze udział w festiwalach, projektach edukacyjnych, wszelkiego rodzaju galach i wydarzeniach kulturalnych, zapewnia oprawę muzyczną jubileuszy i eventów dużych instytucji jak i firm.