Już od dziś możesz zgłosić pomysł do Budżetu Obywatelskiego!

plakat informacyjny w tle przykładowe projekty z Budżetu Obywatelskiego
Foto: UM Puławy, plakat informacyjny w tle przykładowe projekty z Budżetu Obywatelskiego

W 2013 roku po raz pierwszy zaprosiliśmy mieszkańców do szczególnej formy konsultacji społecznych zwanych Budżetem Obywatelskim.

Już od dziś 5 maja od godz. 7:30 uruchamiamy platformę do składania projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Tak jak w latach poprzednich swoje pomysły możecie składać także w wersji papierowej. 

LINK DO PLATFORMY TUTAJ

Budżet Obywatelski To WY. Społeczeństwo obywatelskie, ludzie, którzy chcą mieć wpływ na swoje otoczenie, kształtować je i udoskonalać.ławy były jednym z pierwszych miast w Polsce, które zdecydowały się na tę szczególną formę konsultacji społecznych. W tym roku już po raz 10 będziecie decydować o zmianach w swoim najbliższym otoczeniu. Do tej pory dzięki Waszym pomysłom powstało w Puławach okrągłe 100 projektów. Duże, małe, inwestycyjne, integracyjne - różne, ale co je łączy? Były dla Was ważne. To Wy decydowaliście w głosowaniach, które mają największe znaczenie. I tak powstała tężnia solankowa, ławka solarna, place rekreacyjne, siłownie, miejsce do grillowania w Marinie Puławy czy stacje naprawy rowerów.


Zapraszamy Was do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim 2024!