IV Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę WIlkanocną

IV Wojewódzki Konkurs na Palme i Pisankę WIlkanocną
Foto: canva.com, IV Wojewódzki Konkurs na Palme i Pisankę WIlkanocną

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie zapraszamy do wzięcia udziału w IV. Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Rusza konkurs, którego celem jest ocalenie od zapomnienia typowych dla regionu form twórczości ludowej i powrót do tradycji związanych z okresem wielkanocnym. Prace można dostarczać w dniach 13-17 marca br.

Do wzięcia udziału w konkursie w szczególny sposób zachęcamy twórców ludowych, rękodzielników, Koła Gospodyń Wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną. Uczestnikiem może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną przez urząd gminną instytucję kultury.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie przez właściwe starostwa powiatowe palm i pisanek w dniach 13-17 marca 2023 r. w godz. 8:30-15:00 wraz z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi, pocztą lub osobiście na adres: Biuro WOK, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin.

Uroczyste podsumowanie odbędzie się w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie 1 kwietnia 2023 r.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do udziału w IV. Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną w linku: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzialu-w-iv-wojewodzkim-konkursie-na-palme-i-pisanke-wielkanocna/

: