Podpisanie umowy na OZE

Prezydent Paweł Maj oraz Bartosz Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie FlexiPowerGroup
Prezydent Paweł Maj oraz Bartosz Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie FlexiPowerGroup

21 maja Prezydent Paweł Maj oraz Bartosz Krawczyk, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie FlexiPowerGroup, podpisali umowę na realizację zadania ,,Instalacja urządzeń OZE na obiektach użyteczności publicznej w Puławach". Umowa opiewa na 2 mln 969 tys. zł. Blisko 80% tej kwoty zostanie pokrytych z rezerwy celowej budżetu państwa.

W trosce o środowisko i z myślą o oszczędnościach Miasto Puławy inwestuje w fotowoltaikę. Panele fotowoltaiczne, transformujące energię słoneczną w prąd, zostaną zainstalowane w 5 lokalizacjach: na Urzędzie Miasta, na budynku MOSiR przy stadionie na ul. Hauke-Bosaka, na terenie Mariny Puławy, na terenie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej, na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Dzięki realizacji zadania miasto otrzyma panele fotowoltaiczne wraz z systemami zarządzania energią i magazynami energii. Instalacje PV pojawią się na 5 budynkach miejskich, wraz z dodatkowymi akcesoriami koordynującymi ich właściwą pracę i pozwalającymi optymalnie wykorzystać produkowany prąd. Przełoży się to na niższe rachunki dla mieszkańców i mniejszy stopień zanieczyszczenia środowiska.

Panele fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej w naszym mieście pojawią się do końca października - taki jest termin oddania inwestycji przez wykonawcę.