Leśna Szkoła - kampania edukacyjno - przyrodnicza

Dzieci w trakcie zajęć edukacyjnych w lesie
Dzieci w trakcie zajęć edukacyjnych w lesie

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody w dniu 14 kwietnia 2024 r. (niedziela) na otwartą terenową wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą „O czym szumi las?”

Wiosenna odsłona lasu rozpocznie cykl comiesięcznych spotkań w ramach kampanii edukacyjno-przyrodniczej „Leśna Szkoła”. Podczas pierwszego spotkania „O czym szumi las?” uczestnicy dowiedzą się czym jest LAS, co tworzy leśną przestrzeń i jak możemy ją odczytywać, jakie znaczenie ma las w życiu człowieka i jak wpływa na nasz organizm. Poznamy historię roślin i zwierząt zamieszkujących ostępy lasu miejskiego. Będziemy obserwować budzącą się przyrodę, eksplorować leśną przestrzeń z wykorzystaniem wszystkich zmysłów, nauczymy się rozpoznawać wiosenne gatunki roślin, w tym jadalne.

Kampania skierowana jest do dzieci, młodzieży, rodzin z małymi dziećmi, miłośników przyrody. Wycieczka w ramach kampanii „Leśna Szkoła” jest bezpłatna, a jej celem jest szeroko pojęta obserwacja przyrody, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiej przestrzeni, jak również daje możliwość do spokojnego relaksu pełnego leśnych zapachów, szumu drzew i ptasich śpiewów.

Zbiórka zainteresowanych: godzina 11:00 na polanie głównej „Leśnej Szkoły” w lesie komunalnym – wejście od ul. Prusa. Wycieczka zaplanowana jest na ok. 2 godziny.

Merytoryczną opiekę nad wycieczką sprawować będzie Pani Marzena Puzio – edukatorka przyrodnicza, leśnik, miłośniczka przyrody.

Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych. Udział dzieci i młodzieży szkolnej odbywa się pod opieką osób dorosłych.

Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać z Zarządzie Dróg Miejskich w Puławach – Dział Zieleni, tel. (81) 458 62 94 lub e-mail: ewelina.wozniak@zdm.pulawy.pl