Lista Aktualności - Zarządzanie Kryzysowe

 • Informacja o działaniach dot. oszczędzania energii elektrycznej w mieście

  Ustawa z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej nakłada na nasz samorząd obowiązek oszczędności przynajmniej 10% energii elektrycznej. Zakłada ona także indywidualne kary finansowe dla włodarzy miast w przypadku niewypełnienia limitu.

 • Informacje o ewentualnej dystrybucji jodku potasu (punkty dystrybucji)

  W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, służby państwa zdecydowały o prewencyjnym rozpoczęciu dystrybucji tabletek jodku potasu do powiatów, a następnie do gmin. To działania rutynowe i przewidziane w przepisach prawa na wypadek ewentualnego wystąpienia skażenia radiacyjnego.

 • odwołanie syren.png

  Uwaga! - Głośne uruchomienie syren odwołane

  Informujemy, iż zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego odwołuje się głośne uruchomienie syren w dniu 1 września 2022 r. o godz. 12.00

 • uruchomienie syren (UM Puławy).png

  Uwaga - głośne uruchomienie syren [ćwiczenia]

  Uprzejmie informujemy mieszkańców Miasta Puławy i okolic, że w dniu 1 września 2022r. o godz. 12:00 w ramach treningu systemu wykrywania i alarmowania nastąpi głośne uruchomienie syren alarmowych.

 • Burza

  Ostrzeżenia meteorologiczne

  IMGW-PIB wydał ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem w naszym regionie.

 • Defibrylatory AED w miejskich obiektach

  Na terenie naszego miasta w miejscach użyteczności publicznej zamontowane zostały maszyny AED (ang. Automated External Defibrillator), czyli automatyczny zewnętrzny defibrylator, urządzenie umożliwiające analizę rytmu serca oraz wykonanie wyładowania elektrycznego u poszkodowanego.

 • Kwalifikacja wojskowa w 2022 roku

  W okresie od dnia 04 kwietnia do dnia 8 lipca 2022r. przeprowadzona będzie kwalifikacja wojskowa.

 • Kwalifikacja wojskowa w 2021 roku.jpg

  Kwalifikacja Wojskowa w 2021 roku

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 stycznia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2021r. (Dz.U. z 2021r., poz. 47), oraz decyzją Wojewody Lubelskiego w okresie od 09 sierpnia do 19 listopada 2021r. na terenie województwa lubelskiego przeprowadzona będzie kwalifikacja wojskowa.