Wycieczka przyrodnicza „Z dzieckiem w naturę”

grupa dzieci w czasie zajęć edukacyjnych w lesie
grupa dzieci w czasie zajęć edukacyjnych w lesie

Zapraszamy 9 czerwca (niedziela) na otwartą terenową wycieczkę edukacyjno – przyrodniczą „Z dzieckiem w naturę”.

Będzie to kolejne spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu kampanii edukacyjno-przyrodniczej „Leśna Szkoła”. Najbliższe zajęcia skierowane są rodzin z dziećmi. Warsztaty terenowe „Z dzieckiem w naturę” będą okazją do wspólnego rodzinnego spędzania czasu na łonie przyrody i zbudowanie z nią relacji. Warsztaty odpowiadają na problem „deficytu natury”. Podczas zajęć zostaną wykorzystane techniki aktywizujące uczestników m.in. gry i zabawy edukacyjne, konkursy, działania manualne i sensoryczne, elementy treningu uważności. Sugerowany wiek uczestników: od 4 lat.

 

Wycieczka w ramach kampanii „leśna Szkoła” jest bezpłatna. Ze względu na charakter zajęć ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmuje Zarząd Dróg Miejskich w Puławach – Dział Zieleni pod numerem tel. 81/ 458 62 94 lub e-mail: ewelina.wozniak@zdm.pulawy.pl

 

Zbiórka zainteresowanych godzina 11:00 – na polanie głównej „Leśnej Szkoły” w lesie komunalnym – wejście od ul. Prusa. Wycieczka zaplanowana jest na ok. 2 godziny.

 

Merytoryczną opiekę nad wycieczką sprawować będzie Pani Marzena Puzio – edukatorka przyrodnicza, leśnik, miłośniczka przyrody.

 

Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych.

Załączniki do artykułu