Tagi-lista stron

  • nagrody dla europy3.jpg

    Nagrody Rady Europy

    W dniu 23 czerwca 2011 w budynku Rady Europy w Strasburgu odbyła się ceremonia wręczenia Dyplomów Europejskich. Nagrody wręczali Przewodniczący Przewodniczący Komisji ds. Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalnych i Regionalnych Rady Europy - Dimitrios Papadimoulis oraz Przewodniczący Podkomisji ds. Nagrody Europy - Axel Fischer. Nagrodzonych zostało 18 miast a w ceremonii uczestniczyło 100 zaproszonych gości.

  • Stendal-6.jpg

    Współpraca Miasta Puławy ze Stendal

    Stendal to stare, zabytkowe miasto w środkowej części Niemiec, liczące obecnie ok. 37 tysięcy mieszkańców. Położone jest 60 km na północ od Magdeburga i 125 km od Berlina. Jest głównym ośrodkiem regionu „Altmark” a także jego ekonomicznym, kulturalnym i administracyjnym centrum. Kraina geograficzna „Altmark” to najbardziej wysunięta na północ część landu „Saksonia – Anhalt”, której stolicą jest Magdeburg.

  • Nieswież-3.jpg

    Współpraca Miasta Puławy z Nieświeżem

    30 maja 2000 roku podpisano List Intencyjny z białoruskim miastem Nieśwież, określający zasady i dziedziny współpracy partnerskiej. Współpraca Puław i Nieświeża rozwija się w dziedzinie kultury, oświaty, turystyki i sportu, samorządu lokalnego, służby zdrowia, opieki społecznej i gospodarki.

  • Dublany 2.jpg

    Współpraca Miasta Puławy z Dublany

    Dublany to 10-tysięczne miasto, położone w zachodniej części Ukrainy, w powiecie żółkiewskim, 6 km od centrum Lwowa. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XV wieku.

  • Douai-8.jpg

    Współpraca Miasta Puławy z Douai

    Douai to 43-tysięczne miasto, położone nad rzeką Scarpe, w historycznej francuskiej prowincji Flandrii. Znane jest dzięki wspaniałym, odrestaurowanym zabytkom, wśród których można wymienić gotycką dzwonnicę, XVIII-wieczny kościół św. Piotra, Pałac Sprawiedliwości oraz budynek, w którym obecnie mieści się siedziba władz miejskich.

  • Bojarka-3.jpg

    Współpraca Miasta Puławy i Bojarki

    Współpraca Puław i Bojarki została zapoczątkowana w 2000 r. z inicjatywy prezesa Związku Polaków Miasta Kijowa. Na przełomie kwietnia i maja 2000 roku delegacja z Puław gościła w Bojarce – został podpisany wówczas list intencyjny o współpracy Bojarki z miastem Puławy oraz powiatem puławskim.