Jubileusz Poradni MONAR w Puławach

Pracownicy poradni MONAR przekazują podziękowania dla dyrektor Arleny Wysockiej
Pracownicy poradni MONAR przekazują podziękowania dla dyrektor Arleny Wysockiej

16 maja w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika odbył się jubileusz 30-lecia działalności Poradni Monar w Puławach. Była to okazja do podziękowań i podsumowań. W ciągu 30 lat działalności Poradnia pomogła wielu osobom wyjść z uzależnienia od alkoholu czy narkotyków i przyczyniła się do bardziej otwartego i empatycznego podejścia do osób uzależnionych w naszym społeczeństwie.

Poradnia MONAR przekazała podziękowania do samorządów i instytucji wspierających jej działalność, w tym dla Miasta Puławy, a pracownicy poradni podziękowali swojej dyrektor, Arlenie Wysockiej. Podczas uroczystości samorząd miejski reprezentował Prezydent Paweł Maj, Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Wójcik oraz pracownik urzędu zajmujący się tematyką profilaktyki Grzegorz Oleszkiewicz.

 

W czasie uroczystości wystąpili pracownicy poradni, specjaliści do spraw terapii uzależnień – Jolanta Smolak, Dariusz Łysiak – oraz Maria Rzepecka, pracownik socjalny pomagająca osobom uzależnionym. Prelegenci przedstawili historię poradni, w tym czarny rozdział w historii naszego miasta, gdy wiele młodych osób zmagało się z uzależnieniem od polskiej heroiny tzw. ,,kompotu”, wąchania kleju czy innych substancji. Poruszono również tematykę współczesną – samotność młodych, brak trwałych pozytywnych relacji i izolację społeczną, czy uzależnienie od korzystania z telefonów.