Bank Nasion - realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego

Bank Nasion w PSZOK - rodzaje nasion
Bank Nasion w PSZOK - rodzaje nasion

Od 14 maja do 14 czerwca potrwa akcja przekazywania mieszkańcom nasion roślin w zamian za dostarczenie do PSZOK elektroodpadów. Akcja realizowana jest w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego. Partnerem akcji jest Zakład Usług Komunalnych w Puławach.

Bank Nasion znajduje się przy wejściu do budynku Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie ZUK przy ul. Dęblińskiej 2 w Puławach. Nasiona może otrzymać każdy mieszkaniec, pod warunkiem dostarczenia do PSZOK odpadów - liczą się nawet niewielkie elektrośmieci i selekcjonowane odpady - zużyte baterie paluszki, niedziałające radio czy puszki aluminiowe. Odpady będą przyjmowane w godzinach pracy PSZOK (poniedziałek - piątek od 9.00 do 17.00, w soboty od 8.00 do 14.00). Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie poniżej.

Bank nasion to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego Miasta Puławy na 2024 rok - w głosowaniu poparło go 400 mieszkańców. Projekt promuje postawy proekologiczne, segregację odpadów, bioróżnorodność, zieleń w mieście i łąki kwietne.

Aktualizacja - w związku z tym, że jeszcze nie rozdaliśmy wszystkich zakupionych nasion, akcja ich rozdawania zostaje przedłużona do końca czerwca. Zachęcamy do skorzystania z naszego Banku Nasion.

Załączniki do artykułu