Noc Innowacji w PPN-T

Noc Innowacji w PPN-T
Noc Innowacji w PPN-T

Puławski Park Naukowo -Technologiczny zaprasza w dniu 22.10.2022r. na wydarzenie „Noc Innowacji”.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Puławy oraz Patronatem medialnym TVP 3 Lublin. „Noc Innowacji” odbywa się w ramach największej inicjatywy edukacyjno-technologicznej w Polsce – Digital Festival.  Wydarzenie będzie miało  charakter otwarty
i jest kierowane do mieszkańców Puław i okolic. Jest ono częścią ogólnopolskiego wydarzenia w ramach którego, tak jak co roku najnowocześniejsze uczelnie, parki technologiczne, firmy oraz instytucje naukowe po zmroku otworzą drzwi swoich laboratoriów i sal badawczych. Godziny realizacji wydarzenia zaplanowane są na sobotni wieczór w godzinach od 18 do 21.

Puławska Edycja „Nocy innowacji” otworzy drzwi do Naszego Parku.

W ramach tej Nocy w PPN-T odbędą się wyjątkowe pokazy chemiczne realizowane przez Studenckie Koło Naukowe Chemików "Bioaktywni" UMCS: „Jak efektownie wywołać dżina z butelki, stworzyć smoczą krew oraz zobaczyć chemicznego kameleona". Barwne doświadczenia oraz warsztaty z wyrobu kosmetyków, na których stworzymy mydełka glicerynowe, kremy do rąk oraz czekoladowe balsamy do ust. Na warsztaty z zakresu wyrobu kosmetyków będą prowadzone zapisy przy wejściu – decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc na jeden warsztat – 20 osób. Dla zainteresowanych przewidziane
są trzy wejścia z pokazami chemicznymi o godzinie 18:40, 19:20, 20:10 i dwa wejścia warsztatowe 19:00 i 20:00.

Dla osób zapracowanych proponujemy warsztaty fizjoterapii zorganizowane wraz ze studentami Koło Naukowe Fizjoterapii UMCS. Warsztaty i pokazy prowadzone będą pod czujnym okiem opiekunów obu Kół.

Noc innowacji wzbogaci pokaz zorganizowany przez Powiatową Straż Pożarną w Puławach.

Ponadto Firmy zlokalizowane na ternie naszego Parku otworzą swoje drzwi. I tak istnieje niepowtarzalna okazja zobaczenia Farmy Wertykalnej Vertigo Farms, obserwacji pracy maszyn
i laseru w Firmie JG Group. Posłuchania o nowych technologiach zastosowanych w przemyśle. Zwiedzenia ultranowoczesnego Puławskiego Centrum Weterynaryjnego. Posłuchać będzie można bicia serca na ultraczułych aparatach Firmy Brael oraz zwiedzić na co dzień niedostępne laboratoria Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Nowych Syntez Chemicznych – Laboratorium Tworzyw Biodegradowalnych i Laboratorium Związków Biologicznie Aktywnych .  Ponad to będzie można zakupić i spróbować wyjątkowych kosmetyków firmy Lov Organic i zapoznać się z tajnikami nowych technologii w żywieniu Firmy Unistrat. 

Te wyjątkowe pokazy, nocne warsztaty połączymy z wiedzą ekspertów.

Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy wykład: „O tworzeniu klimatu innowacji, doskonałości technicznej i dyscypliny kosztowej w warunkach firmy rodzinnej”  ubarwiony wyhodowanymi tam kwiatami JMP Flo'wers. Wykład o godzinie 18:30.

W „Noc Innowacji” będzie można również uczestniczyć w prelekcji wygłoszonej przez dr hab. Dorotę Zielińską, prof. SGGW w Warszawie, Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka, temat: „Bakterie w żywności – Czy mamy się ich bać?”. Wykład o godzinie 19:30.

Bez wątpienia ciekawym elementem będzie również możliwość zobaczenia uli i posłuchania jak żyje pszczoła murarka. Opowie o tym właściciel Firmy Osmia Future.

Nowych pomysłodawców zainteresują porady z zakresu prawa patentowego udzielone poprzez specjalistów Urzędu Patentowego z Warszawy.

Tej nocy łączymy teorię z praktyką i pokazujemy, że technologia jest przede wszystkim dla ludzi. 

Można będzie zobaczyć krótkie filmy i zapoznać się z możliwością jaką niesie technologia 3D na podstawie filmów nagranych przez Pana Adama Śmiałka

https://www.youtube.com/AdamSmialek.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Krzysztofa Wójcika fotografa niezależnego, od lat związanego z filmem i fotografią

https://krzysztofwojcik.pl/.

Będzie nam niezmiernie miło, gościć Państwa tego wieczoru. Zapraszamy indywidualnie i całymi rodzinami. Wstęp jest wolny i bezpłatny.

Informujemy, że w tym dniu o godzinie 17:30 na parkingu wyznaczonym przy Urzędzie Miasta Puławy będzie podstawiony autobus do dyspozycji osób chcących uczestniczyć w wydarzeniu. Powrót zaplanowany jest na godzinę 21.00.

Jesteśmy przekonani, że łączy nas wspólny cel i misja edukacji społeczeństwa oraz popularyzacji wiedzy z zakresu innowacji i nowych technologii. 

Załączniki do artykułu