Aktualności - Kultura

 • Puławy - lato bluesowe.jpg

  Puławy pełne bluesa!

  Miłośnicy bluesa w Puławach dobrze wiedzą, że sierpień to czas kiedy nasze miasto wypełniają charakterystyczne dźwięki energetycznych gitar i harmonijek. Przed nami XV jubileuszowa edycja Puławskiego Lata Bluesowego – cyklu warsztatów muzycznych, połączonych z koncertami i jam session. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 17-22 sierpnia, i po raz kolejny zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

 • Dyskoteka silent disco w Marinie Puławy.jpg

  Dyskoteka i Silent Party w Marinie

 • 2Plakat Galitsyna.png

  Biblioteka Miejska - spektakl online pt. „Królowa Śniegu”

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto wszystkich autorów, wydawców, ilustratorów i czytelników. Szczególnie tego dnia Biblioteka Miejska w Puławach zachęca do sięgnięcia po książkę, zanurzenia się w magiczny świat literatury i oddaniu przyjemności, jaką jest obcowanie ze słowem.

 • Aaplikacja Action Track.jpg

  Spacerem przez Puławy sprzed lat: mobilny przewodnik

  Spacerem przez Puławy sprzed lat Jak wyglądały i gdzie mieściły się pierwszy stadion i kino w Puławach? Czy trudno było przepłynąć statkiem pod pierwszym drewnianym mostem i jak długo trwała podróż z Puław do Warszawy? Kogo gościł „Bristol” i które piwo z puławskiego browaru cieszyło się popularnością w stolicy?

 • wietrzenie-pozezji-w-bibliotece-miejskiej-_1.jpg

  Wietrzenie poezji w Bibliotece Miejskiej

  Miał zaledwie 23 lata kiedy zginął, a jego spuścizna literacka to ponad 500 wierszy, kilkanaście poematów i około 20 opowiadań – Krzysztof Kamil Baczyński, poeta czasu kurz, przedstawiciel pokolenia Kolumbów, Patron Roku 2021.